2020

- В 2020 році нашим фондом надано соціальних послуг 1194 бенефіціарам, більш ніж 1400 осіб отримали благодійну допомогу.

- Продовжується співробітництво з торговою мережею «Ашан» (акції «Ялинка побажань», «Шафа добра», «Дерево знань»). Завдяки «Ашан» та його відвідувачам, підтримку отримали більш ніж 30 дітей з дитячих будинків сімейного типу Дитячого містечка «Отрадне», а також 45 літніх людей щомісячно.

- Продовжується партнерство з «Українською біржею благодійності», де за 2020 рік розміщено 15 проєктів фонду. Зібрано 265312,82 грн. для допомоги бенефіціарам фонду, а також 138399,56 грн. спільно з ЕРАМ Україна для допомоги трьом профільним лікарням міста Харків у зв’язку з пандемією коронавірусу.

- Фонд починає співробітництво з БФ «Монофонд». «Монофонд» працює за принципом «регулярних пожертв». У 2020 році середня сума пожертви на користь нашого фонду на цій платформі – 50 грн., щомісячні внески складають від 10 до 150 грн.

- У зв’язку з епідемією COVID-19, з березня 2020 року у Центрі Домашньої опіки починає працювати пункт прийому натуральної допомоги від небайдужих людей. Лише за березень-квітень 2020 року надано понад 720 продуктових та господарчих наборів для більш ніж 360 бенефіціарів, та до цього залучено 8 волонтерів.

- У 1 хвилі конкурсу "Людяність та взаємодопомога" наш фонд одним із перших отримує підтримку від МФ «Відродження» для гуманітарної допомоги людям похилого віку в період пандемії.

- З липня 2020 року фонд стає виконавцем проєкту «Паліативні заходи: соціальна та медична допомога людям, що потребують мобільної паліативної допомоги». Донорами цього проєкта виступають Katholische Zentralstelle für Entwicklungshilfe (KZE), Renovabis та Карітас Відень. Завдяки проєкту понад 80 бенефіціарів в місті Харків щомісяця отримують необхідну допомогу выд нашого фонду.

- З вересня 2020 року фонд у партнерстві з БО «ХЕБФ Хесед-Шааре Тиква» стає учасником програми Німецького Фонду EVZ "МИ ПОРУЧ! Підтримка людей, що постраждали від нацизму". З 48 поданих заявок на фінансування журі рекомендувало 9 проєктів, у тому числі - спільний проєкт ХОБФ "Соціальна служба допомоги" та Хесед Шааре Тиква.

- Розпочинається реалізація нового проєкту – «Покращення соціальної роботи фонду з вразливими групами населення», який фінансується the European Union за підтримки the Black Sea Trust for Regional Cooperation (BST). Завдяки даному проєкту фонд отримує можливість придбати та використовувати сучасне обладнання – ноутбуки та планшети, для того, щоб співробітники фонду навіть у нелегкий період пандемії могли залишатися на зв’язку з нашими підопічними – літніми людьми. 73 особи похилого віку проходять навчання з комп’ютерної грамотності.

- Фонд підтримує всесвітню благодійну ініціативу «Щедрий вівторок». Спільно з постійним та надійним партнером – БФ «Соціальне місто» фонд проводить благодійний вечір «Щедрий вівторок» та збирає 27300 грн. у підтримку Центру творчості для дітей та сімей «Отрадне».

- Фонд стає учасником та партнером проєкту Kind Challenge, метою якого є популяризація бігу та благодійності в Україні, «бігового фандрейзингу».

- Фонд розвиває співробітництво з ГО «Еммаус». У рамках акції «Я на відстані, але з тобою» волонтерами «Еммаус» проводиться збір продуктів харчування для 46 підопічних Клубу активного довголіття «Друга молодість» нашого фонду.

- Фонд успішно реалізує спільний проєкт з торговою мережею «Metro» - передача 200 продуктових наборів людям похилого віку м. Харків.

- Фонд реалізує спільний проєкт зі школою маркетингу та комунікацій «Багаж». У рамках проєкту 15 самотніх літніх людей, бенефіціарів проєкту «Домашня опіка», отримали новорічні подарунки.

 - Продовжується співробітництво з ІСАР «Єднання». У рамках нового гранту була проведена робота зі створення комунікаційної стратегії організації. 

 

2019

- Продовжується співпраця з Управлінням праці та соціального захисту населення Харківської міської ради. Як учасник «Єдиної соціальної мережі міста Харкова» фонд реалізує два проєкти: «Електронний соціальний офіс» та «Група взаємодопомоги для людей похилого віку, які опинились у складній життєвій ситуації».

- Фонд розпочинає співпрацю з БО «ХЕБФ Хесед-Шааре Тиква» по проєкту «Ти не один» для підтримки людей похилого віку та подолання в них почуття самотності.

- Фонд стає партнером Української краудфандингової платформи «Українська біржа благодійності» та розміщує свої соціальні проекти для збору коштів на УББ.

- Співробітники фонду продовжують удосконалювати свої знання та навички, приймають участь у тренінгах та заходах, які проводять Caritas Erzdiözese Wien; МБФ «Карітас України»; Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH; Ініціативним Центром Підтримки Соціальних Дій «Єднання»; проєктом Європейського союзу для розвитку громадянського суспільства Together; Інститутом лідерства та управління УКУ; NGO Resource Center та іншими організаціями.

 - Фонд розпочинає співпрацю з компанією Glovo. Завдяки Glovo наші підопічні з травня 2019 року отримують продуктову допомогу, а наприкінці року фонд стає 1 з 4 благодійних організацій України – учасників акції «Glovo» везе добро.

- Фонд проводить 10, ювілейний благодійний бал «Коли збуваються мрії!»

- Укріплюється співпраця з торгівельною мережею «Ашан». Проводяться спільні акції та зустрічі з дітьми дитячого містечка «Отрадне» та людьми похилого віку Клубу активного довголіття «Друга молодість».

- Фонд підтримує всесвітню благодійну ініціативу «Щедрий вівторок». На «Українській біржі благодійності» розміщується спеціальний проєкт «Щедрий вівторок» в підтримку фонду, де волонтери-фандрейзери проводять збір коштів для наших підопічних. Волонтерами виступають студенти двох ведучих учбових закладів міста Харкова – національного університету ім. В.Н. Каразіна та педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди.

 - спільно з постійними та надійними партнерами – Івент агенцією Анни Буслаєвої та Рестораном «Мєльніца» фонд проводить перший благодійний вечір  «Щедрий вівторок» у підтримку Клубу активного довголіття «Друга молодість».  

 

2018

·      Продовжують успішно реалізовуватися 10 постійних проектів фонду.

·      Фонд продовжує розвивати напрямок платних соціальних послуг. У 2018 році проекти «Центр творчості для дітей та сімей «Отрадне», «Дитяче містечко «Отрадне» переходять на систему платних послуг.

·      2018 рік для фонду проходить під девізом «Активний організаційний розвиток». Велика увага приділяється плануванню майбутньої діяльності, написанню внутрішніх  політик організації та інших внутрішніх документів, які регламентують роботу фонду. Все це забезпечує високий рівень відкритості, прозорості та відповідальності організації перед суспільством та донорами.

·      ХОБФ «Соціальна служба допомоги» стає одним із переможців конкурсу соціальних проектів «Єдина соціальна мережа» у 2018 році на надання соціальних послуг соціально незахищеним верствам населення м. Харкова, яким потрібна допомога та підтримка.

·      Фонд проводить 9-й благодійний бал «Коли здійснюються мрії».

·      Продовжується співпраця фонду з Харківським Національним Педагогічним університетом ім. Г.С. Сковороди. У рамках угоди про спільну діяльність, студенти університету проходять практику на базі фонду; представники фонду входять до складу журі Всеукраїнської студентської олімпіади, беруть участь у науково-практичної конференції; активісти студентського волонтерського руху допомагають роботі фонду.

·      У рамках проекту DARE реалізовані три соціальні ініціативи Дитячого парламенту: проекти «Еко бобри», «Собачій рай», «Щасливі діти». Завдяки роботі «Еко бобрів» були прибрані річки та прибережні території м. Харкова та Харківської області. За підтримки адміністрації Київського району Харківської міської ради у рамках проекту «Собачій рай» у березні 2019 року буде встановлено майданчик для вигулу тварин у Київському районі м. Харкова. А у проекті «Щасливі діти» новорічні подарунки отримали діти із сімей зі складними життєвими обставинами.

·      Проект «Еко бобри» увійшов у 100 кращих соціальних проектів України за результатами конкурсу Social Project Awards;

·      Фонд знов підтверджує свою прозорість та підзвітність діяльності на всеукраїнському рівні, про що отримає Свідоцтво учасника рейтингу благодійників від Українського форуму благодійників;

·      Фонд стає партнером благодійної ініціативи «Щедрий вівторок»;

·      Фонд виграє грант на організаційний розвиток від ІСАР «Єднання»;

·      Фонд починає співпрацю з фундацією «Ашан», виграє грант у розмірі 10906 євро на проект «Формування усвідомлення важливості здорового образу життя у дітей з дитячих будинків сімейного типу «Отрадне», дітей з родин із складними життєвими обставинами та дітей вимушених переселенців». Згодом завдяки дружбі та партнерству фонду і торгівельної мережі «Ашан» реалізуються такі благодійні ініціативи, як «Шафи добра», «Ялинка бажань».

·      Діти з дитячого містечка «Отрадне» стають учасниками проекту «Здійсни мрію» благодійного фонду «Ти не один» каналу 1+1. У рамках проекту #моядитячамрія дитяче містечко відвідав та подарував свою творчість Сергій Бабкін, відома телеведуча Лідія Таран.

 

2017

·      Фонд розпочинає реалізацію проекту «Юридична та соціально-психологічна допомога вимушеним переселенцям у м. Харкові».

·      Закінчується будівництво ще двох будинків Дитячого містечка «Отрадне», відбувається їх урочисте відкриття та передача сім’ям для розміщення дитячих будинків сімейного типу.

·      Фонд вступає у мережу центрів МБФ «Карітас України» по реалізації проектів «Домашня опіка» та «Паліативна допомога». Мережа поєднує в собі 14 міст України, таких як Київ, Львів, Одеса, Харків, Тернопіль та ін.

·      Фонд розвиває такий напрямок діяльності, як надання платних соціальних послуг особам похилого віку, що не має на меті отримання прибутку. Усі отримані доходи від цих прибутків направляються виключно на фінансування витрат та на утримання фонду, реалізацію цілей, задач та напрямків діяльності.

·       Фонд розпочинає реалізацію проекту по програмі DARE про допомогу дітям у досягненні освітніх та особистих цілей у житті. В рамках програми 10 організацій з України, Молдови та Румунії розширюють свої можливості шляхом обміну, розповсюдження та розробки знань у питаннях захисту дітей та освіти, удосконалюють можливості по збору коштів для підвищення стійкості проектів.

 

2016

·      Продовження будівництва Дитячого містечка «Отрадне». На кінець 2016 року у дитячому містечку розташовується 3 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 34 дитини, що залишилися без опіки батьків.

·      Фонд розпочинає реалізацію проекту сімейних туристичних походів на байдарках, до якого долучаються не тільки діти з числа соціально незахищених категорій, але й їхні батьки, що особливо важливо для осіб, які знаходяться у кризовій ситуації, або які пережили потрясіння, для тих, хто має психологічні травми, які зв’язані з внутрішніми конфліктами у сім’ї, військовими діями.

 

2015

·      Фонд організовує літній табір денного перебування для дітей вимушених переселенців «Отрадне», де діти можуть оздоровитися, подихати свіжим повітрям листяного лісу у зоні Лісопарку, побути в дружній творчій атмосфері, взяти участь у різноманітних екскурсіях, лекціях, майстер-класах, тренінгах, та знайти нових друзів. Надалі літній табір також стає невеликим, але значущим проектом фонду, робота якого проходить кожен рік на літніх канікулах.

 

2014

·      Фонд починає реалізацію проекту «Паліативна та хоспісна допомога вдома в м. Харків та Харківській області». Донор проекту – Євросоюз.

·      У зв’язку з проведенням АТО в Україні, за підтримки Caritas Erzdiözese Wien – Hilfe in Not, фонд розпочинає реалізацію проекту «Термінова допомога переселенцям із зони бойових дій». 

 

2013

·       За підтримки МФ «Відродження» фонд реалізує проект «Підвищення якості надання палліативної допомоги шляхом організації роботи виїзної служби «Хоспіс на дому».

·      Фонд стає учасником програми «Місце зустрічі: діалог» Німецького фонду «Пам’ять, відповідальність, майбутнє», спрямованої на підтримку жертв націонал-соціалізму, та починає реалізацію проекту «Укріплення соціальних зв’язків людей, що постраждали від нацизму, шляхом проведення зустрічей з молоддю, як для мобільних, так і для немобільних осіб похилого віку в м. Харків»

·      Фонд починає реалізацію проекту дослідження питань інтеграції, злочинів на ґрунті ненависті та дискримінації вразливих груп.

 

2012

·      Фонд стає одним із переможців Національного рейтингу благодійників – першого національного рейтингу, що складений на основі документально підтверджених фінансових показників, які були витрачені у секторі благодійності, у номінації «Підтримка сфери соціальної політики» у категорії організацій з бюджетами від 1 до 10 млн. грн.

 

2011

·      Проект «Підтримка впровадження угод про реадмісію між ЄС та Республікою Молдова, Російською Федерацією та Україною: сприяння наданню допомоги добровільному поверненню та реінтеграції (SIREADA) при фінансуванні ЄС.

·      Фонд починає реалізацію проекту «Рука допомоги» - догляд на завершальному етапі життя за невиліковно хворими та особами похилого віку, які залишились без опіки у Молдові та Україні» при підтримці Єврокомісії.

·      Фонд становиться учасником «Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» - всеукраїнської громадської організації, яка має на меті гідний догляд та підтримку невиліковно хворих в Україні.

 

 
2010

·      Будівництво Дитячого містечка «Отрадне» та урочисте відкриття трьох будинків сімейного типу.

 

2009

·      Фонд стає учасником Українського форуму благодійників – першої в Україні професійної асоціації благодійних фондів, організацій та бізнес-компаній, які займаються благодійністю.

·      Проект технічної співпраці та укріплення здатності урядів України та Молдови до реалізації угоди про реадмісію з Європейським союзом («ГУМИРА»).

·      Проект «Місцева інтеграція біженців у Білорусії, Молдові та Україні».

 

2008

·      Почали здійснюватися правові консультації та підтримка мігрантів та біженців за сприяння та участі УВКБ ООН.

·      Проект «Трудова міграція: можливості та наслідки».

·      Проект «Запобігання торгівлі людьми».

 

2007

·      Проект, який передбачає запобігання правових порушень та нелегального працевлаштування у Європі, за підтримкою Міністерства праці та Міністерства соціального захисту Чехії.

 

2006

·      Спільно з адміністрацією м. Харкова реалізується проект «Електронний офіс», який передбачає соціальні консультації різноманітних верств населення.

·      Проект «Укріплення потенціалу у сфері управління міграційними процесами в Україні при підтримці Європейської комісії в Україні».

 

2005

·      Організація центру консультації мігрантів та біженців при підтримці міжнародної організації «МОМ» та Євросоюзу.

 

2004

·      На базі клубу «Друга молодість» створено клуб «Супер бабуся».

·      У травні 2004 року, разом з групою журналістів, наш фонд відвідував Дітер Болен, як офіційний представник європейського каналу RTL. Результатом цього візиту став телевізійний марафон зі збору коштів для будівництва «Дитячого містечка» для дітей-сиріт у зоні Лісопарку.

·      Був здійснений виїзд дітей інтернату та Центру дитячої творчості до Австрії з метою проведення благодійних концертів. Усі зібрані кошти були перераховані на будівництво «Дитячого містечка».

 

2003

·      Початок роботи Недільної школи для дітей біженців.

 

2001

·      Початок роботи Консультаційного центру для біженців.

·      Початок роботи Клубу для людей похилого віку «Друга молодість». ХОБФ «Соціальна служба допомоги» вдруге отримав грант від Гуманітарного офісу Європейського співтовариства  у рамках здійснення проекту «Підтримка інвалідів та похилих осіб у 4 містах України».

·      З метою будівництва дитячого інтернату у лісовій зоні м. Харкова, ХОБФ «Соціальна служба допомоги» отримав від Харківської міської адміністрації нежитлове приміщення загальною площею 1382,5 кв. м.

·      Початок роботи комп’ютерного класу для біженців та мігрантів.

 

2000

·      Розпочав роботу проект по наданню допомоги мігрантам та біженцям в Харківській області.

 

1999

·      Організація перебування в Харківській області вихованців дитячого будинку «Рідна родина» з м. Грозний у рамках програми допомоги біженцям та мігрантам.

·      Початок роботи центру по наданню соціально-медичної допомоги вдома особам похилого віку «Домашня турбота».

 

1998

·      Прийняття загальними зборами ХОБФ «Соціальна служба допомоги» рішення про створення Дитячого комплексу-інтернату.

 

1997

·      Початок функціонування служби патронажу для неповнолітніх, дитячої благодійної їдальні, розширення гурткової роботи у приміщенні навчально-виховного комплексу №264.

·      Початок роботи служби патронажу для осіб похилого віку.

 

1996

·      Проведення загальних зборів засновників Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги», прийняття уставу фонду та вибори президенту фонду.

·      Державна реєстрація фонду управлінням міністерства юстиції у Харківській області.

·      Створення та початок роботи дитячих гуртків у приміщенні «Профілакторія» студентського містечка «Гігант» (гуртки дитячого малюнку, журналістики, лялькового театру, хореографії та музики).