Проєкти

Програма DARE про допомогу дітям у досягненні освітніх та особистих цілей у житті.

Ми хочемо, щоб наші діти дорослішали й ставали щасливими та відповідальними дорослими, здатними розкрити свій потенціал у житті. Ми прагнемо допомогти їм відчути свої сили, щоб здійснити свої мрії та здолати перешкоди, якщо вони виникають на їхньому шляху. Дати  дітям віру в себе та внутрішню мотивацію, щоб продовжувати досягати своїх цілей.

Проєкт «Соціальні послуги для сімей з дітьми» створений для того, щоб сприяти зниженню рівня соціального сирітства шляхом розширення можливостей батьків та батьківських навичок у сім’ях, які перебувають у складних життєвих умовах.

Багато інтернатів для дітей-сиріт в Україні розраховані на сотні вихованців. За таких умов дуже важко приділити увагу кожній дитині. Альтернативою таким інтернатам стали дитячі будинки сімейного типу, у яких максимальна кількість дітей дорівнює десяти.

Щоб подарувати дітям справжній будинок та сім’ю, було створено проєкт «Дитяче містечко «Отрадне». Сьогодні закінчено будівництво 5 дитячих будників сімейного типу. Це дало можливість 5 сім’ям отримати затишні, теплі та комфортні двоповерхові будинки. У кожному з них мешкають по 10 різновікових дітей.

Центр творчості для дітей та сімей «Отрадне» був створений у 1996 році. Сьогодні приблизно 500 дітей та більше 200 батьків можуть відвідувати 18 різноманітних гуртків та секцій.

Робота центру проводиться з метою створення умов для гармонійного творчого та всебічного розвитку особистості дитини, популяризації сімейних цінностей, укріплення інституту сім’ї, профілактики соціального сирітства, адаптації сімей переселенців та учасників  АТО  до нових умов, набуття нових соціальних зв’язків та можливостей для інтеграції в суспільство.

В період пандемії багатьом дуже непросто перенести період вимушеної самоізоляції, коли обмежене коло спілкування, немає можливості зустрітися з друзями, відвідати улюблені місця, погуляти.
В таких умовах люди похилого віку потребують більшої підтримки, ніж будь-коли. Соціальне дистанцінування поглиблює й без того гостру проблему їх соціальної ізоляції.

Проект передбачає соціальний супровід та активне залучення в суспільне життя жертв націонал-соціалізму: осіб, які постраждали від нацизму в роки Другої світової війни, колишніх в'язнів фашистських концтаборів, жителів блокадного Ленінграду, осіб, які постраждали на окупованій території.

У 1999 році Фонд організував медико-соціальний напрямок роботи з самотніми, позбавленими уваги родичів особами похилого віку. Зараз у рамках проєкту «Стала система Домашньої опіки в Україні» майже 60 осіб похилого віку отримують соціальну, медичну, побутову допомогу.

У лютому 2001 року завдяки підтримці Гуманітарного офісу Європейського співтовариства (ЕСНО) та фінансовій допомозі міжнародної організації «Карітас Австрія» був створений Клуб активного довголіття «Друга молодість».

Проєкт сімейних туристичних походів на байдарках – це унікальна можливість поєднувати активний відпочинок з оздоровленням організму, а також отримати велику кількість позитивних вражень.

Цей проєкт націлений на відпочинок, оздоровлення, організацію правильного дозвілля, навчання та розвиток дітей у літній період.