Для внутрішньо переміщених осіб Фонд здійснював проєкт щодо надання юридичної, соціальної та психологічної допомоги.

У зв’язку із складною економічною ситуацією, яка склалася в Україні, кількість охочих виїхати за кордон на заробітки стрімко зростає. Однак також зросла кількість шахраїв, які використовують цю ситуацію в корисних для себе та навіть кримінальних цілях (продаж людей у рабство, примушування до проституції та таке інше).

Більшість біженців, які приїжджають до України, не можуть легалізувати свого перебування в країні, оскільки не знають чинних законів, процедури отримання статусу, не можуть отримати офіційного статусу біженця.

Згідно з офіційною статистикою,  кількість біженців в Україні постійно зростає, а проблема адаптаціїв суспільстві представників африканського та азіатського регіонів, а також представників країн колишнього СРСР залишається. Усвідомлюючи всю складність становища людей, які опинилися в подібній ситуації, ХОБФ «Соціальна служба допомоги» було розроблено проєкт «Соціальний центр для біженців».

Дуже багато хворих, особливо самотні, страждають  не стільки від нестачі медикаментів, скільки від нестачі допомоги та від недостатньо кваліфікованого догляду. Згідно статистикою та соціальним опитуванням, 15% осіб у віці 65-74 років страждають явним обмеженням рухливості,  а після 75 років їхня кількість зростає.  До 31% - відчувають труднощі під час самообслуговування, 8% - не виходять за межі своїх квартир, 5 % - не залишають постіль.

У 2004 році клуб «Друга молодість» став базою для проведення конкурсу «Супербабуся», який проводиться в місті з 1999 року. Цей проєкт націлений на продовження активного довголіття жінок похилого віку. Можливість розкрити свій творчий потенціал , таланти, уміння знайти новий сенс у житті, отримати новий  досвід, відчути себе частиною дружнього колективу, показати значущість та важливість людини похилого віку в нашому суспільстві, привернути увагу до ії проблем - ось деякі з цілей, які переслідує цей конкурс та які ставимо у своєї роботі.

Наша діяльність у цій сфері була пов’язана з отриманням, митним оформленням та подальшим розподілом вантажу гуманітарної допомоги серед організацій та установ, які займаються соціальною підтримкою населення.

У зв’язку з економічною кризою в Укарїні більш ніж 80 % населення живе у великих злиднях. Багато людей з об’єктивних причин не в змозі забезпечити самостійно своє існування та мають потребу в соціальній допомозі та підтримці.

Під час створення столярного цеху ми переслідуємо одразу декілька цілей:

• Розвинути в дітей професійні навички;

• Забезпечити підлітків можливістю отримати професію;

residential schoolУ сучасних умовах розвитку українського суспільства однією з важливих проблем  є поширення  так званих соціальних хвороб:  алкоголізм, наркоманія, злочинність (особливо дитяча).  Проблема молодого покоління не перестає бути актуальною. Майже ціле покоління дітей та підлітків  існує за законами вулиці, оскільки їхнім вихованням ніхто не займається.  Кількість сімей, де  батьки позбавлені батьківських прав через алкоголізм чи жорстоке поводження з дітьми не зменшується , а якщо згадати про дітей, яких залишили в пологових будинках, то картина стає зовсім безрадісною.

У листопаді 1997 року ХОБФ «Соціальна служба допомоги» було створено єдиний тоді  в Харкові недержавний притулок для дітей-сиріт, який згодом було реорганізовано в Дитячий комплекс-інтернат, він  продовжує функціонувати й сьогодні.