У зв’язку із складною економічною ситуацією, яка склалася в Україні, кількість охочих виїхати за кордон на заробітки стрімко зростає. Однак також зросла кількість шахраїв, які використовують цю ситуацію в корисних для себе та навіть кримінальних цілях (продаж людей у рабство, примушування до проституції та таке інше).

З метою запобігання подібних ситуацій ХОБФ «Соціальна служба допомоги» було створено цей проєкт.

Ми надаємо безкоштовні консультації  для охочих виїхати за кордон, а також, за бажанням клієнта, перевіряємо легальність фірми передбачуваного роботодавця. Крім цього ми пропонуємо можливість консультацій про існуючі на даний момент вакансії і необхідних спеціалістів  для легального працевлаштування в Чехії.

У рамках нашого проєкту передбачається консультативна допомога щодо переліку необхідних документів для легального перебування в країні, а також безкоштовна юридична допомога у їх оформленні. Продуктивній роботі сприяє наша тісна співпраця з МОМ (Міжнародна організація міграції), Міністерством праці та соціальної політики, Харківським регіональним центром зайнятості, Службою у справах неповнолітніх дітей, головним управлінням освіти та науки облдержадміністрації, Відділом з питань національностей та релігій, Київським  відділом УВКБ ООН, Київським відділом інституту Кеннана, різноманітними громадянськими ініціативами, а також регіональними засобами масової інформації. Це дозволяє нам бути більш інформованими про політичні, юридичні зміни , які відбуваються в цій сфері та діяти в рамках чинного законодавства.

За час існування проєкту  (з серпня 2005 року) за консультаціями до ЦКМ ХОБФ «Соціальна служба допомоги» звернулося 3198 людей, які отримали необхідну інформацію з питань працевлаштування, оформлення візових документів, посвідки на постійне проживання, статусу біженця, громадянства, відновлення втрачених документів, возз’єднання з родиною, освітніх програм, грантів, волонтерства, студентського обміну.