Багато інтернатів для дітей-сиріт в Україні розраховані на сотні вихованців. За таких умов дуже важко приділити увагу кожній дитині. Альтернативою таким інтернатам стали дитячі будинки сімейного типу, у яких максимальна кількість дітей дорівнює десяти.

Щоб подарувати дітям справжній будинок та сім’ю, було створено проєкт «Дитяче містечко «Отрадне». Сьогодні закінчено будівництво 5 дитячих будників сімейного типу. Це дало можливість 5 сім’ям отримати затишні, теплі та комфортні двоповерхові будинки. У кожному з них мешкають по 10 різновікових дітей.

З моменту їхнього заселення в дитячому містечку діти адаптуються до умов перебування в прийомних сім’ях. У них формується правильна модель сім'ї, де спостерігають за взаєминами батьків, учаться попереджати конфліктні ситуації та вирішувати їх. Покращується емоційний та психологічний клімат та відносини між батьками та дітьми: батьки підтримують дітей у їхніх навчальних заняттях, у розвитку талантів та здібностей.

Усі діти беруть активну участь у роботі гуртків Центру творчості для дітей та сім’ї. Вони є учасниками різноманітних конкурсів, фестивалів, де посідають призові місця. Вихованці «Отрадного» є активними учасниками спортивних футбольних заходів. Одна дитина входить до складу збірної команди України з боксу. З вересня 2017 року діти та батьки дитячого містечка активно долучилися до впровадження регіональної програми  DARE.

Учні-випускники адаптовані до життя в суспільстві, вони можуть приймати самостійні рішення, вести домашнє господарство, піклуватися про себе.

Усі мешканці дитячого містечка «Отрадне» відкриті до спілкування. Якщо у Вас виникло бажання допомогти даному проєкту, Ви можете дізнатися більше в розділі «Приєднайтесь до нас», або «Допомога online».