residential schoolУ сучасних умовах розвитку українського суспільства однією з важливих проблем  є поширення  так званих соціальних хвороб:  алкоголізм, наркоманія, злочинність (особливо дитяча).  Проблема молодого покоління не перестає бути актуальною. Майже ціле покоління дітей та підлітків  існує за законами вулиці, оскільки їхнім вихованням ніхто не займається.  Кількість сімей, де  батьки позбавлені батьківських прав через алкоголізм чи жорстоке поводження з дітьми не зменшується , а якщо згадати про дітей, яких залишили в пологових будинках, то картина стає зовсім безрадісною.

У листопаді 1997 року ХОБФ «Соціальна служба допомоги» було створено єдиний тоді  в Харкові недержавний притулок для дітей-сиріт, який згодом було реорганізовано в Дитячий комплекс-інтернат, він  продовжує функціонувати й сьогодні.

Зараз в інтернаті перебуває 40 дітей віком від 3 до 16 років. У 1999 році ми отримали державну ліцензію, яка дозволяє нам мати в складі інтернату початкову школу,  де навчаються діти від 7 до 10 років.

Це був вимушений і  необхідний захід, оскільки діти , які потрапляють до нас,  соціально занедбані та відстають у розвитку від своїх однолітків. Вони насилу читають, рахують, не вміють писати. І, щоб підтягнути їх   до рівня державної шкільної програми,  ми змушені були створити власну школу. Діти, старші 10 років,  відвідують державні навчальні заклади.

 У  Дитячому комплексі-інтернаті працюють прекрасні фахівці: лікар-логопед, вихователі, помічники вихователів, учителі  початкових класів, лікар-педіатр, медсестри, прачка та кухарі. Ми намагаємося оточити дітей турботою, ласкою та любов’ю, на яку вони заслуговують, але, на жаль,  не отримали від батьків, щоб наші вихованці виросли гарними, добрими та успішними дорослими людьми.

За час існування інтернату крізь наші руки пройшли більше  200 дітей, більшість із них стали нашими випускниками. Після закінчення інтернату в них з’явилася можливість здобути професійно-технічну або вищу освіту. Серед наших випускників є медсестри та столяри, кухарі та кондитери, маляри та штукатури, а також майбутній еколог та інженер.

Зазначимо, що для нас  дуже важливо, що наші вихованці, які вже створили власні сім'ї, стали гарними батьками й дуже люблять своїх дітей.